Smart house – w jakie rozwiązania warto zainwestować?

Systemy smart house stały się w ostatnich latach synonimem luksusu i komfortu. Większość z nas utożsamia je także z niebotycznymi wydatkami i skomplikowanymi instalacjami, na które mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsi mieszkańcy nowoczesnych apartamentowców. Tymczasem, wiele elementów inteligentnego domu dostępnych jest właściwie dla każdego – ich ceny nie są wygórowane, a działanie i sposób instalacji pozwalają na wykorzystanie ich w każdym mieszkaniu czy domu. Sprawdź, w jakie rozwiązania smart house warto zainwestować.

Smart house - co to jest

Clime – rewolucyjny polski produkt

Clime to niezwykle ciekawe produkty z dziedziny smart, stworzone przez polskich inżynierów. Są to niewielkie, plastikowe kostki (o długości nieprzekraczającej 2 centymetrów). W środku Clime znajduje się bateria (wystarczająca na 1,5 roku działania urządzenia!), moduł Bluetooth 4.0, dzięki któremu urządzenie może się komunikować z innymi systemami oraz różnego rodzaju czujniki – wilgotności, temperatury, lokalizacji, natężenia UV, światła czy ruchu.

Możliwość zastosowania Clime jest niemalże nieskończona. Jeżeli umieścisz kostkę w pobliżu zmywarki lub pralki, będziesz mógł sprawdzić w swoim smartfonie, czy podczas Twojej nieobecności mieszkanie nie zostało zalane. Umieszczając odpowiednią kostkę Clime w pobliżu drzwi wejściowych, zostaniesz powiadomiony w chwili, gdy urządzenie wychwyci ruch, sugerujący, że ktoś dostał się do Twojego domu czy mieszkania.

Archos Smart House

System zaproponowany przez francuskiego producenta umożliwia stworzenie prawdziwego smart house w dowolnym mieszkaniu lub domu – bez potrzeby kucia ścian czy przeróbki instalacji. W skład Archos Smart House wchodzą:

  • przejściówki do gniazdek, umożliwiające zdalne sterowanie;
  • czujniki ruchu, odpowiedzialne za monitorowanie drzwi oraz okien;
  • czujniki monitorujące pogodę na zewnątrz oraz temperaturę w domu;
  • miniaturowe kamery.

Wszystkimi urządzeniami zarządzać można dzięki aplikacji mobilnej.

LG SmartThinQ Hub                                

LG zdecydowało się zaprezentować nieco inne podejście do technologii smart house. Firma postawiła na produkcję urządzeń gospodarstwa domowego, wyposażonych w inteligentny system. Kluczowym w produktach LG jest urządzenie LG SmartThinq Hub – integrator, dzięki któremu możliwe jest połączenie kilku sprzętów marki LG w system inteligentenego domu. Za jego pomocą można stworzyć pomost pomiędzy lodówką, żelazkiem, telewizorem, pralką czy zmywarką i każdym z urządzeń sterować za pośrednictwem aplikacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *